Cookie Consent by Free Privacy Policy website IPC a ESD audity se společností Realtime Technologies - IPC training center

IPC a ESD audity se společností Realtime Technologies

29. června 2020

IPC a ESD audity jsou neoddělitelnou součástí výrobních společností. Ať už jde o interní audity, zákaznické audity, anebo audity jednotlivých IPC standardů, které jsou požadované zákazníkem. Jste si jistí, že ve Vašem podniku a výrobních prostorech jsou všechny požadavky těchto norem dodržené? Máte jistotu, že Vaše dokumentace je ve shodě s IPC standardy? Je Vaše vybavení a materiál přizpůsoben pro jejich dodržení? Jsou Vaši zaměstnanci poučení, jaké normy dodržovat? Pokud nemáte normy v některé oblasti dobře implementované a dodržené, může Vám to přinést nepříjemné situace. Výrobní proces bude produkovat nepodařené výrobky a zákazník bude opakovaně reklamovat produkty, které nesplňují jeho požadavky. Případně přejde ke konkurenci. Naše firma zajišťuje audity, které Vám umožní zjistit, které normy jsou dodržené a upozorní na nedostatky.

 

IPC standardy

IPC Asociace vytvořila v průběhu více jak 60 let standardy pro výrobu elektrických a elektronických sestav. Mnohé odvětví převzaly tyto standardy a používají je jako hlavní směrnice pro výrobu svých produktů. Mezi nejdůležitější standardy patří normy IPC-J-STD-001 a IPC-A-610. Tyto dvě normy jsou velmi dobře známé a používané ve vícero průmyslových odvětvích. Norma IPC-J-STD-001 stanovuje požadavky pro pájení elektronických sestav. Definuje nastavení výrobního procesu jako je výběr technologií pro ruční pájení. Norma IPC-A-610 je souhrn kritérií přijatelnosti pro vizuální kontrolu kvality elektronických a elektrotechnických sestav.

 

ESD ochrana a normy

ESD ochrana je velmi častým požadavkem při výrobě elektrických a elektronických sestav. Je důležité dodržet základní pravidla, které jsou pro ochranu definované. Pomůže Vám v tom norma ČSN EN 61340-5-1, kterou využívá mnoho zákazníků a požaduje ji v přímém znění, anebo mírně upravené. Víte, že firmy v automobilovém průmyslu mají mírně odlišné požadavky pro ESD ochranu? A například Porsche má trochu jiné požadavky na ESD ochranu než Volkswagen, i když jsou obě německé automobilky. Máte to opravdu pod kontrolou? Pravidelný audit externí společností Vám umožní dodržovat všechny náležitosti a eliminovat náklady.

 

Certifikovaný auditor pro IPC standardy

Jiří Dostál je hlavním auditorem společnosti Realtime Technologies, s.r.o. Je certifikovaný MIT trenér pro normy IPC-A-610, IPC-7711/21, IPC-A-620 a IPC-A-600. Své znalosti v plném rozsahu uplatňuje při procesních auditech, produktových auditech jako je ESD audit. Má více jak 14-ti leté zkušenosti i IPC a ESD audity. Zároveň je též interním auditorem pro ISO9001. Spolehlivě zabezpečí audity podle Vašich potřeb. Kontaktujte ho na jdostal@realtimetec.cz , a nebo 724 486 132

Zpět na Novinky

Školení na míru

Zjistěte více o školení na míru.

Přibližně 80% našich školení je prováděno na míru a upraveno tak, aby splnilo Vaše požadavky. Seznamte se s poznatky o nejnovějších trendech a postupech v elektrotechnické výrobě. Díky úzké spolupráci s IPC v USA i v ostatních zemích máme jistotu, že Vám budeme přinášet nejnovější poznatky. Patříme také do úzké skupiny 38 certifikovaných společností, které mohou poskytovat konzultační IPC poradenství. Spolehněte se na naši odbornost a profesionalitu!

Napsali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Zmenit nastavenie cookies