Cookie Consent by Free Privacy Policy website IPC a ESD audity se společností Realtime Technologies - IPC training center

IPC a ESD audity se společností Realtime Technologies

29. června 2020

IPC a ESD audity jsou neoddělitelnou součástí výrobních společností. Ať už jde o interní audity, zákaznické audity, anebo audity jednotlivých IPC standardů, které jsou požadované zákazníkem. Jste si jistí, že ve Vašem podniku a výrobních prostorech jsou všechny požadavky těchto norem dodržené? Máte jistotu, že Vaše dokumentace je ve shodě s IPC standardy? Je Vaše vybavení a materiál přizpůsoben pro jejich dodržení? Jsou Vaši zaměstnanci poučení, jaké normy dodržovat? Pokud nemáte normy v některé oblasti dobře implementované a dodržené, může Vám to přinést nepříjemné situace. Výrobní proces bude produkovat nepodařené výrobky a zákazník bude opakovaně reklamovat produkty, které nesplňují jeho požadavky. Případně přejde ke konkurenci. Naše firma zajišťuje audity, které Vám umožní zjistit, které normy jsou dodržené a upozorní na nedostatky.

 

IPC standardy

IPC Asociace vytvořila v průběhu více jak 60 let standardy pro výrobu elektrických a elektronických sestav. Mnohé odvětví převzaly tyto standardy a používají je jako hlavní směrnice pro výrobu svých produktů. Mezi nejdůležitější standardy patří normy IPC-J-STD-001 a IPC-A-610. Tyto dvě normy jsou velmi dobře známé a používané ve vícero průmyslových odvětvích. Norma IPC-J-STD-001 stanovuje požadavky pro pájení elektronických sestav. Definuje nastavení výrobního procesu jako je výběr technologií pro ruční pájení. Norma IPC-A-610 je souhrn kritérií přijatelnosti pro vizuální kontrolu kvality elektronických a elektrotechnických sestav.

 

ESD ochrana a normy

ESD ochrana je velmi častým požadavkem při výrobě elektrických a elektronických sestav. Je důležité dodržet základní pravidla, které jsou pro ochranu definované. Pomůže Vám v tom norma ČSN EN 61340-5-1, kterou využívá mnoho zákazníků a požaduje ji v přímém znění, anebo mírně upravené. Víte, že firmy v automobilovém průmyslu mají mírně odlišné požadavky pro ESD ochranu? A například Porsche má trochu jiné požadavky na ESD ochranu než Volkswagen, i když jsou obě německé automobilky. Máte to opravdu pod kontrolou? Pravidelný audit externí společností Vám umožní dodržovat všechny náležitosti a eliminovat náklady.

 

Certifikovaný auditor pro IPC standardy

Jiří Dostál je hlavním auditorem společnosti Realtime Technologies, s.r.o. Je certifikovaný MIT trenér pro normy IPC-A-610, IPC-7711/21, IPC-A-620 a IPC-A-600. Své znalosti v plném rozsahu uplatňuje při procesních auditech, produktových auditech jako je ESD audit. Má více jak 14-ti leté zkušenosti i IPC a ESD audity. Zároveň je též interním auditorem pro ISO9001. Spolehlivě zabezpečí audity podle Vašich potřeb. Kontaktujte ho na jdostal@realtimetec.cz , a nebo 724 486 132

Zpět na Novinky

Školení na míru

Zjistěte více o školení na míru.

Přibližně 80% našich školení je prováděno na míru a upraveno tak, aby splnilo Vaše požadavky. Seznamte se s poznatky o nejnovějších trendech a postupech v elektrotechnické výrobě. Díky úzké spolupráci s IPC v USA iv ostatních zemích máme jistotu, že Vám budeme přinášet nejnovější poznatky. Patříme také do úzké skupiny 38 certifikovaných společností, které mohou poskytovat konzultační IPC poradenství. Spolehněte se na naši odbornost a profesionalitu!

Napsali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Zmenit nastavenie cookies