Cookie Consent by Free Privacy Policy website IPC 830 - IPC training center

Školení IPC 830

IPC-CC-830 určuje vhodnost produktu k použití vystavením povlaku různým namáháním běžným v elektronických aplikacích, jako jsou tepelné cykly, vysoká vlhkost, působení plísní, oheň a povětrnostní vlivy. Po expozici je povlak hodnocen subjektivně (vzhled defektů, jako je praskání, puchýře, odlupování) a často sérií měření, aby se zajistilo, že nebyly narušeny dielektrické vlastnosti.

Standard IPC-CC-830 byl v průběhu let aktualizován, aby odrážel nejlepší průmyslové postupy. V současné době je standard v revizi C, která zahrnuje následující aktualizace, které nejsou přítomny v revizi B:

Zařazení 2 nových typů povlaků:

1) Ultratenký (<12,5μm) a styrenový blokový kopolymer. Tím se celkový počet uznaných typů povlaků IPC zvyšuje na 8.

2) Změny testu dielektrického výdržného napětí. Předchozí revize testovaly stopy rozmístěné blíže k sobě na standardní testovací desce, zatímco v této revizi jsou stopy vzdálenější od sebe. Viz obrázek 1 níže, který ilustruje tuto změnu.

 

Depiction of changes made when measuring Dielectric Withstand Voltage for Revisions B & C

 

Jako součást kvalifikace zahrnuje IPC-CC-830 kvalitativní charakteristiky, které uživateli zajišťují konzistenci jednotlivých šarží. Požadavky na kvalitu materiálu zahrnují vizuální kontrolu, retenci, viskozitu a FTIR. Kromě toho změny složení nátěru o více než 2 % (pouze netěkavý obsah) představují změnu produktu a v důsledku toho musí být přejmenován na nový nátěrový materiál a následně rekvalifikován. Konformní povlaky jsou i nadále důležitou součástí ochrany elektronických sestav.

IPC-CC-830 (současná a budoucí edice) poskytuje uživatelům určitou úroveň důvěry, že povlak bude mít konzistentní kvalitu, fyzikální vlastnosti a úrovně ochrany požadované dnešní elektronikou. Výbor IPC pro konformní nátěry se pravidelně schází a vítá nové členy.

MG Chemicals má několik produktů pro konformní nátěry s certifikací IPC-CC-830:

  • Akrylové konformní povlaky: 419C (revize B), 419D (revize B), 419E (revize C)
  • Epoxidové konformní nátěry: 4225 (revize C)
  • Polyuretanové konformní povlaky: 4223F (revize B)
  • UV konformní povlaky: 4200UV (revize C)

 

Norma IPC-CC-830 je vlastní certifikace, což znamená, že ji může provádět nezávislá zkušební laboratoř nebo výrobce nátěru.

 

Nejbližší termíny školení

Začátek Téma Jazyk Místo školení  
26. 9. 2024 IPC 830 CZ Veská, CZ Rezervovat termín
5. 12. 2024 IPC 830 CZ Veská, CZ Rezervovat termín

 

Školení na míru

Zjistěte více o školení na míru.

Přibližně 80% našich školení je prováděno na míru a upraveno tak, aby splnilo Vaše požadavky. Seznamte se s poznatky o nejnovějších trendech a postupech v elektrotechnické výrobě. Díky úzké spolupráci s IPC v USA iv ostatních zemích máme jistotu, že Vám budeme přinášet nejnovější poznatky. Patříme také do úzké skupiny 38 certifikovaných společností, které mohou poskytovat konzultační IPC poradenství. Spolehněte se na naši odbornost a profesionalitu!

Napsali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Zmenit nastavenie cookies